spec. chir. ogólnej i urologii F.E.B.U.
Wojciech Tur Studia medyczne rozpoczął w Akademii Medycznej w Lublinie, a ukończył w 2005 roku w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Pracę zawodową rozpoczął jako asystent w I Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Po odbytych czteroletnich studiach doktoranckich w 2011 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych broniąc rozprawę „Badania epidemiologiczne występowania nosicielstwa i zakażeń pooperacyjnych wywołanych szczepami gronkowca złocistego wraz z oceną lekooporności z zastosowaniem technik mappingu genetycznego”.
W 2007r. ukończył Kurs Pedagogiczny dla nauczycieli akademickich i od tego czasu prowadził seminaria i ćwiczenia ze studentami Wydziału Lekarskiego.
W 2013r. otrzymał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej. Interesuje go chirurgia naczyniowa, urologia i małoinwazyjne techniki chirurgiczne i endoskopowe. Podczas pracy w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej nabrał cennego doświadczenia w diagnostyce i leczeniu chorób naczyń i nowotworów przewodu pokarmowego, opieki lekarskiej nad pacjentami w stanach ciężkich wymagającymi intensywnej opieki medycznej, a także chirurgicznego leczenia stanów nagłych.
Ma doświadczenie w pracy z pacjentami anglojęzycznymi, które nabył podczas praktyk na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w East Sussex Hospitals NHS Trust w Anglii oraz podczas pracy w Szpitalu Medicover w Warszawie.
Na swoim koncie ma publikacje w pismach medycznych, brał także udział w międzynarodowych, wieloośrodkowych badaniach klinicznych, szkoleniach i konferencjach naukowych. Po otwarciu specjalizacji z urologii pracował w Oddziale Urlogii Szpitala imienia Św. Rafała w Czerwonej Górze. Od 2014r. pracował w Oddziale Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Praskiego w Warszawie. W 2017r. uzyskał tytuł specjalisty urologa F.E B.U. Pełnił tu także funkcję zastępcy Ordynatora. W 2021r. rozpoczął pracę Kierownika Oddziału Urologii Szpitala Powiatowego w Kozienicach.
Motto: Leczenie polega na utworzeniu szczególnej relacji miedzy pacjentem, a lekarzem. Podstawą tej więzi są szczerość i zaufanie.